Nowe inspiracje w 2021

29 grudnia 2020 - 0 komentarzy

Za nami trudny sezon 2020. Mimo pandemii, odwołanych lotów, straconych zaliczek udało nam się z Wami i przede wszystkim dzięki Wam zrealizować 33 wyjazdy. Sytuacja zmusiła nas jednak do odwołania wielu imprez zagranicznych i skoncentrowania się na bliższych kierunkach, również w zakresie poszukiwania  inspiracji do nowych wyjazdów rowerowych. I chociaż trudno doszukiwać się pozytywów w pandemii to dzięki niej odkryliśmy ciekawe miejsca całkiem niedaleko.  Powstały też całkiem nowe projekty, w których wycieczkom rowerowym towarzyszą  inne aktywności.

Prezentujemy nowości:  <<Rowerowy Fit >>, <<Rower  i joga>>oraz <<Czeski raj

Rowerowy Fit

Chcesz schudnąć? Przestań się odchudzać!

O co tu chodzi?

Wiele osób przyjeżdża na wyjazdy rowerowe z nadzieją pozbycia się zbędnych kilogramów. Szybko się jednak okazuje, że marne są na to szanse, gdyż posiłki są konkretne, w dodatku smaczne, a na trasie też nie brakuje pokus.  Proponujemy więc nową formułę wyjazdu, oferującą  oprócz codziennych wycieczek rowerowych, dodatkowe zajęcia ruchowe oraz starannie zaplanowane i zbilansowane  posiłki.

Ile można schudnąć?

Im mniej tym lepiej. Im szybciej bowiem tracisz kilogramy tym szybciej je odzyskujesz. Nie bijemy więc rekordów, nie liczymy kalorii, nie umartwiamy się, nie stosujemy restrykcyjnej diety. Zamiast tego dobrze się bawimy, spędzamy aktywnie czas oraz zdrowo i z umiarem się odżywiamy. Jeśli uda nam się kontynuować przynajmniej część z tych nawyków po powrocie do domu, długofalowe efekty są gwarantowane.

Jak to wygląda w praktyce?

Nocujemy w gospodarstwach agroturystycznych, malowniczo położonych w miejscach oddalonych od dużych ośrodków, restauracji, sklepów. Pierwsze trzy dni spędzimy nad jeziorem Sopień na Pojezierzu Brodnickim. Następnie przemieścimy się na Mazury Zachodnie, zatrzymując się po drodze na Wzgórzach Dylewskich. Będziemy jeść cztery posiłki dziennie, przygotowane w miejscach zakwaterowania. Będą one oparte o założenia diety śródziemnomorskiej, uważanej za jedną z najzdrowszych na świecie. Będzie tam dużo warzyw w różnej postaci, owoce,  produkty pełnoziarniste, ryby, nabiał oraz mięso w ograniczonej ilości. Większość produktów jest lokalnego pochodzenia, często wyprodukowanych przez naszych gospodarzy.

Plan dnia:

7.00  Rozruch poranny, pływanie w jeziorze ( dla chętnych)

8.00 Śniadanie

9.00 – 15.00 Wycieczka rowerowa. Około 12.00 posiłek w postaci suchego prowiantu.

15.00 Obiad

17.00 -18.30 Dodatkowa aktywność np. nordic walking, bieganie, ćwiczenia ogólnorozwojowe, tenis stołowy

19.00 Kolacja

Plan dnia jest orientacyjny i może ulegać drobnym zmianom. Wycieczki rowerowe zaplanowane są w dwóch wariantach  – podstawowym około 30 km oraz rozszerzonym około 50 km. Codziennie można wybrać odpowiedni dla siebie wariant. W trakcie wyjazdu zaplanowany jest również całodniowy spływ kajakowy.

Dla kogo jest ten wyjazd?

  • dla osób, które jeżdżą na rowerze okazjonalne ale potrafią przejechać w ciągu dnia co najmniej 30 km po drogach o zróżnicowanej nawierzchni. Spodoba się też   jeżdżącym na rowerze regularnie
  • dla amatorów różnych form aktywności sportowej
  • dla zwolenników zdrowego trybu życia i odżywiania oraz dla tych, którzy chcą coś w tym zakresie zmienić w swoim życiu.
  • dla chcących pozbyć się zbędnych kilogramów

Szczegółowy program wyjazdu oraz zapisy kliknij ➡️ ➡️ ➡️  PROGRAM WYCIECZKI

Rower i joga

Fantastyczne uzupełnienie

W sezonie 2020 pilotażowy wyjazd rower+joga się odbył i  cieszył się dużym zainteresowaniem. Połączenie tych dwóch aktywności okazało się świetnym pomysłem zarówno dla rowerzystów jak i dla miłośników jogi. Dlatego w tym sezonie planujemy aż trzy imprezy w różnych lokalizacjach. Każdy zainteresowany będzie mógł znaleźć coś dla siebie.  Zaczynamy od długiego weekendu w okresie Bożego Ciała na << Pojezierzu Olsztyńskim >>na przełomie  czerwca i lipca zaprosimy na<< Polesie,>> a w sierpniu na << Mazury

Jak to wygląda w praktyce?

Program każdego dnia jest wypełniony –  dwie sesje jogi, wycieczka rowerowa oraz wieczorna medytacja. Jeden dzień przeznaczamy na spływ kajakowy. Do tego pyszna kuchnia wegetariańska.

Dla kogo jest ten wyjazd?

  • dla miłośników rowerów i jogi
  • dla lubiących nowe wyzwania
  • dla wegetarian
  • dla amatorów aktywnych wakacji, na których nie ma czasu na nudę.

Szczegółowe programy wyjazdów oraz zapisy znajdziesz tutaj:

Pojezierze Olsztyńskie

  Mazury

  Polesie

Czeski Raj

nie wszędzie dotrzesz rowerem

Niespełna 60 km po przekroczeniu granicy z Czechami wjeżdżamy do bajkowej krainy pełnej zamków, malowniczych miasteczek i niesamowitych skalnych miast.  Wszystko to zgromadzone jest na niewielkiej przestrzeni, a mnogość szlaków turystycznych jest imponująca. To miejsce idealne zarówno na rowerowe wycieczki jak i na piesze wędrówki dlatego uznaliśmy, że aby najlepiej docenić ten region należy owe aktywności połączyć i zorganizować wyjazd rowerowo – pieszy. Więcej o tym w następnym wpisie.

Dodaj komentarz