O nas

VIAVERDE – FIRMA

Firma Via Verde powstała w 2013 roku. Zrodziła się z pasji turystycznego wykorzystania roweru. Koncentrujemy się na wyprawach rowerowych po Polsce i Europie. Jako organizator turystyki jesteśmy biurem licencjonowanym i ubezpieczonym. Oznacza to, że pieniądze naszych klientów są bezpieczne. Czy zdecydujecie się jechać z nami czy z innym organizatorem zawsze upewnijcie się, że współpracujecie z firmą działającą w pełni legalnie i posiadającą odpowiednie gwarancje turystyczne.

Wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki numer 8457, Turystyczna Gwarancja Ubezpieczeniowa na równowartość kwoty 28 000 EURO.

Zimą prowadzimy wypożyczalnię nart biegowych w Laskach na skraju Puszczy Kampinoskiej.

VIAVERDE - ZESPÓŁ

Dariusz

Dariusz

Turystyka rowerowa to moja pasja od wielu lat. Podróżuję zarówno w Polsce jak i za granicą. Uważam że nasze krajowe szlaki rowerowe są wyjątkowe, chociaż przez wielu niedocenione a przez innych nieodkryte. Zimą jeżdżę turystycznie na biegówkach i na łyżwach.

Agata

Agata

Moja żona, wspierająca mnie zwłaszcza w sprawach strategicznych oraz popychająca do działania. Bez niej nie byłoby tej firmy.

Barbara

Barbara

Od zawsze związana z turystyką aktywną – piesze wędrówki, kajaki, narty, rowery. Niestraszne jej żadne wyzwanie. Nie potrafi usiedzieć na miejscu. Dzień bez wyprawy to dzień stracony. Trudno znaleźć osobę bardziej oddaną sprawie, której się podejmuje.

Piotr

Piotr

Siła spokoju i pogody ducha. Zawsze zadowolony i optymistycznie nastawiony do życia. Nic i nikt nie wyprowadzi go z równowagi. Jest naszym kierowcą, wsparciem technicznym a także duszą towarzystwa.

Natalia

Natalia

Najmłodsza w zespole. Zaczęła od prowadzenia wyjazdów rowerowych dla dzieci – dzieci ją uwielbiają. Poza prowadzeniem wyjazdów zajmuje się sprawami administracyjnymi w firmie.

Artur

Artur

Zapalony cyklista oraz przewodnik górski.Twierdzi, że rower daje ogromne poczucie wolności w pokonywaniu przestrzeni Świata.  Zawodowo geograf o specjalności klimatolog. Bada pogodę i klimat za pomocą obrazów satelitarnych. Pochodzi z Górnego Śląska z którym jest związany kulturowo i emocjonalnie.

Mariusz

Mariusz

Na rowerze jeździ praktycznie od zawsze. Czasem na nogach ma też narty albo buty górskie, a pod ręką zawsze aparat fotograficzny.
Uwielbia odkrywać nowe miejsca i smaki, a do spisu lektur szkolnych włączyłby wszystkie atlasy świata.
Fan nowych technologii, starej muzyki i dobrego kina. Wrodzoną cierpliwość szlifuje na co dzień ucząc matematyki i fizyki.

Joanna

Joanna

Smakoszka życia w każdej formie, najlepiej aktywnie – na rowerze i na nartach, a dla równowagi też na macie do jogi. W ciągłej wędrówce w poszukiwaniu i odkrywaniu ludzi, przyrody i historii. Zawodowo archeolożka wprowadzająca studentów w tajniki badań archeozoologicznych

Katarzyna

Katarzyna

Osoba bardzo aktywna, ciężko stwierdzić, który sport jest jej ulubionym.  Latem uwielbia zwiedzać świat z perspektywy rowerzysty, zimą oddaje się bez reszty narciarstwu zjazdowemu. Zawodowo nauczyciel języka angielskiego, prywatnie, najlepiej odnajduje się przy organizacji i realizacji wakacyjnych wypraw dla rodziny i znajomych.

Przemek

Przemek

Rowerowy zapaleniec, wielbiciel przyrody, miłośnik świata. Jego dewiza życiowa brzmi: Wszędzie dobrze, ale w drodze najlepiej. Z zawodu radca prawny, licencjonowany pilot wycieczek i przewodnik po Kampinoskim Parku Narodowym.

Dlaczego z nami?

Jeśli marzysz o wolności i swobodzie podróżowania na rowerze, jeździe przed siebie, podziwianiu wspaniałych widoków, zwiedzaniu zabytków, noclegu pod rozgwieżdżonym niebem i kontynuacji wycieczki następnego dnia, to ta oferta jest dla Ciebie. Via Verde dodaje do Twojej idei odrobinę komfortu… ponieważ:

  • na koniec dnia masz ochotę na gorący prysznic i wygodne łóżko
  • po dniu jazdy masz ochotę na smaczny gorący posiłek, który będzie dla Ciebie przygotowany
  • chcesz jeździć na lekko, jedynie z bagażem podręcznym potrzebnym na dany dzień
  • chcesz, żeby trasa była poprowadzona optymalnie – uwzględniając okoliczne atrakcje
  • nie chcesz zawracać sobie głowy awariami roweru – chcesz jak najszybciej kontynuować podróż na rowerze
  • chciałbyś jeździć trasami, na których są piękne widoki i niezbyt duży ruch samochodowy lub nie ma go wcale
  • na koniec wyprawy chciałbyś mieć problem transportu do auta porzuconego gdzieś na początku szlaku „z głowy”

Via Verde dodaje wszystkie te składniki – pozwalając Tobie koncentrować się na czystej przyjemności jazdy rowerem i maksymalizacji wykorzystania czasu Twoich wakacji.

Podczas wycieczek rowerowych odwiedzamy najpiękniejsze zakątki Polski. Unikamy miejsc zatłoczonych, modnych i popularnych. Staramy się dotrzeć rowerem tam, gdzie masowa turystyka jeszcze nie dotarła. Oferujemy bliski kontakt z naturą, odkrywanie nowych, niezwykłych miejsc i dobrą zabawę.

Polska jest idealnym krajem do uprawiania turystyki rowerowej – piękne, niezwykle zróżnicowane krajobrazy, często o dzikim, pierwotnym charakterze, gościnni ludzie i wiele dróg, zbyt słabych dla samochodów za to idealnych na rowerowe wycieczki. Dziennie przejeżdżamy ok. 40-60 km. Jeździmy po dogach szutrowych i mało uczęszczanych drogach asfaltowych.

Towarzyszy nam bus techniczny. Wiezie on nasze bagaże i jest wsparciem w różnych nieprzewidzianych sytuacjach np. załamanie pogody, kontuzja czy awaria roweru. Można również, w przypadku zmęczenia czy niedyspozycji, przejechać część lub cały etap busem.

Nocujemy w starannie dobranych pensjonatach, hotelach lub gospodarstwach agroturystycznych w pokojach przeważnie 2-osobowych – najczęściej z łazienkami. Czasami standard zakwaterowania jest niższy, jednak jest to rekompensowane innymi walorami obiektu lub okolicy. Poszczególne etapy zaplanowane są tak, aby oprócz jazdy na rowerze, jak najwięcej zobaczyć i skorzystać z okolicznych atrakcji.

Wyznajemy zasadę: minimum jazdy busem, maksimum jazdy na rowerze

PRACA - PILOT WYCIECZEK ROWEROWYCH

SZUKAMY PASJONATÓW TURYSTYKI ROWEROWEJ, KTÓRZY MAJĄ POMYSŁY I CHCĄ JE REALIZOWAĆ W RAMACH NASZEGO BIURA.