Rower i joga – Boże Ciało

Pojezierze Olsztyńskie

2

wyjazd: 2022/06/16

powrót: 2022/06/19

cena: 990 zł

transport: bus z Warszawy 150 zł

kondycja:

wolne miejsca: Brak miejsc

O wyprawie

To jest rowerowo łatwa wycieczka, chociaż jak to na Mazurach teren jest pagórkowaty. Dzienne dystanse na rowerze są stosunkowo krótkie i niezbyt trudne technicznie.

Połączenie roweru z jogą jest idealną opcją – wszelkie niedogodności roweru „uleczą” poranne i popołudniowe ćwiczenia jogi.

PRAWDZIWE, AKTYWNE WAKACJE!!!

Dystans na rowerze: ok. 110 km

Pilot wycieczki: Dariusz, e-mail: dptasznik@viaverde.com.pl

Koncepcja naszego wyjazdu:

Plan dnia:

7.00 – 8.30 joga

9.00 – śniadanie

10.00 – 17.00 wycieczka rowerowa

17.00 – 18.30 joga

19.00 – obiadokolacja

20.30 – medytacja

 • Zakłada codzienne wycieczki na rowerach długości  50 – 60 km.
 • Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 10.00 do 17.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 7 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

Co warto jeszcze wiedzieć? <<kliknij tutaj>>

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • trzy noclegi w hotelu 3* Gawra nad jeziorem Omulew
 • śniadania i obiadokolacje wegetariańskie
 • opiekę przewodnika
 • regularne zajęcia jogi z kwalifikowanym instruktorem

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • posiłku w trakcie dnia
 • dojazdu i powrotu
 • kosztów dodatkowych atrakcji (spływ kajakowy – ok 30 zł/osoby)
 • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 150 zł/osoby, roweru ze wspomaganiem – 500 zł
 • dodatkowego ubezpieczenie NNW i KIT Bezpieczne Rezerwacje

Atrakcje

 • codzienne zajęcia jogi
 • mazurskie lasy i jeziora z możliwością kąpieli
 • spływ jeziorem i rzeką Omulew
 • rezerwat źródła rzeki Łyny
 • rezerwat Las Warmiński
 • rezerwat Koniuszanka II

Program podróży

Dzień 1: Przyjazd w godzinach przedpołudniowych do ośrodka Gawra nad jeziorem Omulew. Pętla rowerowa do źródeł rzeki Łyny 40 km 240 hm.

Pierwszego dnia zapuścimy się pomiędzy wąwozy aby podziwiać zjawisko erozji wstecznej w Rezerwacie „Źródła Rzeki Łyny”. Ta warmińska rzeka, jeden z piękniejszych elementów Warmii powstała na skutek ostatniego zlodowacenia bałtyckiego, jako efekt płynących z dna doliny wielu małych źródełek wysiękowych łączących się stróżkami w strumień tworzący ostatecznie rzekę Łynę. Sam rezerwat zajmuje rozległą powierzchnie 120 ha, porośniętą drzewami liściastymi o wieku 120-140 lat.  Stałym mieszkańcem jest tu sarna, widywane są również jelenie oraz łosie.

Dzień 2: Wokół jeziora Łańskiego 55 km 320 hm

Najdłuższy i najbardziej wymagający etap wyjazdu z przerwą na lunch w smażalni ryb nad jeziorem Pluszne. Zarówno tam jak i w jeziorze Łańskim będzie możliwość kąpieli i relaksu przed ponownym wyruszeniem w trasę, wiodącą przez rezerwat Warmiński Las.

Rezerwat Warmiński Las przylega do jeziora Łańskiego i jest emanacją naturalnego piękna Warmii. Znajdziemy tu zróżnicowane i dziewicze lasy, śródleśne jeziora oraz wyjątkowy, przełomowy odcinek królowej warmińskich rzek – Łyny. Przy odrobinie szczęścia spotkać tu można m. in. słynące z dorodnych poroży jelenie europejskie, a także bobry, wydry, borsuki a nawet wilki.  W „Lesie Warmińskim” żyją rzadkie gatunki ptaków, jak bielik, bocian czarny czy orlik krzykliwy. Tereny te zachwycają również bogatą roślinnością. Najstarsze lasy sosnowe liczą ponad 200 lat, niektóre dęby – ponad 350. W czasach PRL-u tutejsze lasy były częścią rządowego „imperium łańskiego”, dlatego niejednego zaskoczą przecinające je asfaltowe dróżki. Obecnie ochoczo korzystają z nich rowerzyści.

Dzień 3: spływ kajakowy rzeką Omulew ok. 4 godzin

Dziś czeka nas spływ kajakowy po malowniczym jeziorze Omulew i rzece o tej samej nazwie. Jezioro jest długie na prawie 7,5 km i szerokie na około 1 km.  Zbiornik posiada 5 wysp, z których największa ma powierzchnię około 4 ha.

Po łatwej przenosce spływ kontynuować będziemy jednym z najpiękniejszych w okolicy szlaków kajakowych po rzece Omulew do Dębowca . Atrakcyjny pod względem przyrodniczym szlak,  biegnie między innymi przez rezerwat faunistyczny Małga, który chroni gniazda rzadkich ptaków i noclegowiska żurawi. W rezerwacie Małga występuje między innymi łabędź niemy i orlik krzykliwy.
Powrót do hotelu możliwy zarówno rowerami jak i busem.

Dzień 4: Wokół jeziora Omulew 20 km 100 hm

Ostatni i jednocześnie najłatwiejszy etap wyprawy.
Nasz szlak będzie prowadził przez krajobrazowy rezerwat przyrody Koniuszka II, który powstał aby chronić niezwykle malowniczy, przełomowy odcinek Koniuszanki. Rzeczka przedziera się tu przez wyniosłość terenu i płynie doliną o wąskim dnie i stromych zboczach.  Aż około 50% rezerwatu porastają drzewa w wieku powyżej 100 lat, jest on również siedliskiem bobrów, które pracowicie piętrzą wody Koniuszanki  powalając drzewa i zmieniając jej nurt.

Idąc półtora kilometrową ścieżką dydaktyczną zobaczyć można tu wspaniałe, stare drzewa,  miedzy innymi 12 sędziwych dębów szypułkowych, których wiek szacuje się na 300-800 lat  oraz ponad 200 letni okaz potężnej sosny zwyczajnej, bodaj najwspanialszy egzemplarz rosnący w Polsce.

Około godziny 14.00 koniec imprezy – bus wraca z uczestnikami wyjazdu do Warszawy.

****************************************************************

Zajęcia z jogi prowadzi Hubert Suder, instruktor jogi

JOGA WEDŁUG HUBERTA NA WYCIECZCE ROWEROWEJ

Chciałbym zaproponować Wam sesje jogi w których zaczniemy od relaksu, jak też od rozpoznania swojego stanu psycho-fizycznego. Po czym przejdziemy do podstawowych pozycji , w których nauczymy się tak w nich pracować, żeby miały korzystny, pozytywny wpływ na kręgosłup, system nerwowy, na skrócone lub nadmiernie rozciągnięte taśmy powięziowe… na dobrostan w życiu codziennym. Będziemy neutralizować wpływ przebywania dłuższy czas w jednej pozycji, np. po jeździe na rowerze. Dowiecie się jak siedzieć i jechać  na rowerze żeby to jak najmniej obciążało.

Poznacie podstawowe pozycje ze wszystkich grup tj. stojące, siedzące, skłony, wygięcia, skręty, pozycje odwrócone, oraz pozycje regenerujące i relaksujące. Dowiecie się jaką ewentualną pomoc zastosować w pozycji w postaci podpórek, pasków, klocków, żeby doświadczyć działania pozycji.

HUBERT O SOBIE:

Praktykę jogi  rozpocząłem w 1999 roku  w Poznaniu, gdzie studiowałem i zdobyłem tytuł magistra ogrodnictwa na Akademii Rolniczej. Szeroko rozumiana joga stała się moją pasją i nieodłączną częścią życia. Przez te wszystkie lata praktykowałem głównie fizyczną stronę jogi. To dało mi dyscyplinę do regularnej praktyki, dzięki której  poznaje swoje ciało, emocje, umysł  dążąc do równowagi psychofizycznej.  Zauważyłem pozytywne zmiany w sobie, które popchnęły mnie do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem z zakresu jogi  włączając  w to wiedzę z anatomii, kinezjologii,  biomechaniki,  profilaktyki stresu, technik relaksacyjnych i oddechowych, profilaktyki wad postawy ciała i bólów kręgosłupa.

Po wielu warsztatach z najlepszymi nauczycielami jogi , zdecydowałem się na studia na  AWF  Warszawa, Wydziale Rehabilitacji o  specjalności  ‘Relaksacja i joga’, gdzie uzyskałem tytuł instruktora rekreacji ruchowej w zakresie hatha-jogi .

Na moich zajęciach staram się dbać o zrównoważony poziom zajęć dostosowany do wszystkich uczestników w zależności od wieku, stanu zdrowia i umiejętności. Staram się żeby zajęcia były ogólnorozwojowe tzn. wzmacniały i rozciągały mięśnie, dawały siłę, kondycję, oraz zwiększały sprawność ruchową w stawach. Poza tym ćwiczenie asan dostosowane jest do świadomego oddechu, który wpływa na relaksację oraz głębsze powłoki naszego ciała.

Praca z ludźmi w ramach tej formy ruchu jakim jest joga daję mi radość z możliwości dzielenia się, pomagania i motywowania uczestników, tym samym daje mi ogromną satysfakcję .

Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi metody B.K.S.Iyengara

Mapa

Rower i joga Wśród jazior