Sardynia – zielona wyspa

Sardynia

1

wyjazd: 2024/10/04

powrót: 2024/10/11

cena: 4290 zł

transport: samolot

kondycja:

wolne miejsca: Ostanie miejsca

O wyprawie

Sardynia – to wyspa spektakularnych krajobrazów, romantycznych plaż, niezwykłych formacji skalnych, urokliwych miasteczek i wszechobecnej zieleni, jakże zaskakującej w kraju śródziemnomorskim. Będziemy odkrywać tajemnice tej wspaniałej wyspy na rowerze, ale też podczas pieszych wycieczek i pływając łodzią motorową wzdłuż urozmaiconego wybrzeża. Zwiedzimy Grotę Neptuna, ukrytą u podnóża klifu, przemierzymy przylądek Capo di Testa, podziwiając niezwykłe kształty skał. Oddamy się spokojnemu urokowi wyspy la Maddalena. Będziemy zachwycać się zapierającymi dech w piersiach widokami. Zwiedzimy Costa Smeralda – wakacyjny azyl dla najbogatszych. Wstąpimy też do miejsc nieodwiedzanych przez turystów, pełnych autentycznego, sardyńskiego klimatu. Sardynia to kraina pięknych plaż – będziemy mieli okazję się o tym przekonać

Dystans na rowerze: ok. 200 km; Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa lub leśna: 90%/10%

Pilot wycieczki: Dariusz  e-mail: dptasznik@viaverde.com.pl

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 30 – 50 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą. Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp.
 • Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, wycieczek pieszych, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w morzu, posiłki.
 • Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na łonie natury

Co warto jeszcze wiedzieć? <<kliknij tutaj>>

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi w pensjonatach B&B, hotelach klasy turystycznej lub hostelach w pokojach 2-4-osobowych.
 • śniadania
 • opiekę przewodnika
 • asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
 • przewóz bagaży na trasie
 • przewóz rowerów z Polski
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • transfery na miejscu

Cena wycieczki NIE obejmuje:

  • kosztów biletów lotniczych
  • posiłków w trakcie dnia i wieczorem (ok. 50 EURO dziennie)
  • biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji (80 EURO)
  • wycieczki łodzią motorową (koszt około 30 EURO/osoby )
  • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 300zł, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 800 zł
  • dodatkowego ubezpieczenie KIT Bezpieczne Rezerwacje

Atrakcje

 • Grota Neptuna
 • Capo Testa
 • Wyspa La Maddalena
 • Costa Smeralda
 • Alghero
 • Bosa
 • Malownicze plaże
 • Wycieczka łodzią motorową

Program wyjazdu

Loty (Ryanair)

Tam: Katowice 20.00 —> 22.20 Alghero  (piątek)

Powrót: Alghero 22.45 —> 01.00 Katowice (piątek)

Dzień 1: Przylot, Transfer busem do Capo  Testa – Palau 40 km, 600 hm

Przejedziemy busem do Capo Testa – to  półwysep  znany z niesamowitych, granitowych formacji skalnych, powstałych przy udziale wiatru i fal. Podczas pieszej wycieczki będziemy mieli okazję z bliska podziwiać te wyjątkowe cuda natury. Najwyższy czas wsiąść na rower – przed nami niezbyt długi  etap przez pagórkowate tereny północnej Sardynii. Udamy się do Palau, gdzie wsiądziemy na prom i popłyniemy na wyspę La Maddalena, największą wyspę archipelagu.

Dzień 2: La Maddalena 45 km, 550 hm

Dzisiaj dokładniej poznamy dwie wyspy archipelagu. Pierwsza z nich to  La Maddalena – widokowe drogi poprowadzą nas naokoło wyspy, odkrywając jej tajemnice. Następnie wąską groblą przejedziemy na Caprerę, w przeciwieństwie do poprzedniej praktycznie niezamieszkałą. Po drodze zwiedzimy muzeum Garibaldiego oraz pochodzącą z okresu II wojny światowej  Twierdzę Bastiani. Obie wyspy obfitują w piękne plaże, będzie więc możliwość relaksu i kąpieli.

Dzień 3:  Archipelag La Maddalena  – Rejs łodzią motorową

Ten, być może, najpiękniejszy archipelag na morzu Śródziemnym składa się z siedmiu głównych wysp i kilku mniejszych – wszystkie objęte są Parkiem Narodowym. Każda wyspa posiada piękne plaże z łagodnym zejściem do wody a większość z nich jest względnie pusta. Zewsząd widać małe, skaliste cypelki, wystające ponad lustro wody formacje granitowych skał, tereny naturalne, nietknięte ręką człowieka. Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce na całodniową  wycieczkę motorówką?!

Dzień 4: Palau – Porto Cervo 40 km, 500 hm

Czas wrócić na stały ląd – przed nami sławne, szczególnie ulubione przez celebrytów i jachtowych potentatów, Szmaragdowe Wybrzeże. Czy rzeczywiście zasługuje na swoją renomę – będzie okazja to samodzielnie ocenić. Udamy się na przylądek Capo d’Orso,  gdzie Roccia dell’Orso – wielki kamienny niedźwiedź, wyrzeźbiony przed milionami lat przez  deszcz i wiatr, stoi na straży tej  niezwykłej krainy. Kolejne kilometry pokonamy ścieżką rowerową nad samym morzem, potem trochę podjazdu. Na zakończenie słynne Porto Cervo, z eleganckimi sklepami i drogimi jachtami, cumującymi w porcie. Dzień zakończymy na jednej z ostatnich plaż Costa Smeralda.

Dzień 5: Macomer – Bosa 50 km, 450 hm

Pora na interior. Częściowo pokonamy go pociągiem. W  Macomer przesiądziemy się na rowery. Odwiedzimy kilka rzadko odwiedzanych miejsc archeologicznych, nuragów, przejedziemy przez lasy korkowe.  Dzisiejszy etap będzie wyjątkowy, gdyż przeważnie będziemy jechać w dół. Ostatnie kilometry widokową drogą wzdłuż wybrzeża zaprowadzą nas do Bosy, jednego z najpiękniejszych miast Sardynii.

Dzień 6: Bosa – Alghero 50 km, 950 hm

To być może najpiękniejszy, a na pewno najbardziej wymagający etap naszej wyprawy. Trasa wiedzie niemal cały czas wzdłuż skalistego  wybrzeża oferując spektakularne widoki na morze, urokliwe zatoczki, ukryte wśród skał plaże  i zielone wzgórza. Kończymy etap i całą wyprawę w Alghero.

Dzień 7: Alghero

Dzisiaj Alghero i okolice. Popłyniemy łodzią  do Groty Neptuna, przepięknej jaskini ukrytej u podnóża klifu. Popołudnie i wieczór spędzimy odkrywając uroki średniowiecznego Alghero, z jego zabytkową starówką, nadmorską promenadą i świetnymi restauracjami.

Dzień 8: Powrót do Polski

 

Mapa