Śladami Dinozaurów dla Małych i Dużych – w krainie Dolnej Odry

Dolna Odra

1

wyjazd: 2020/08/01

powrót: 2020/08/08

cena: 1590 zł

transport: bus z Warszawy (150zł)

kondycja:

wolne miejsca: Tak

O wyprawie

Idealne miejsce na miły odpoczynek dla rodzin. Piękne krajobrazy, mało uczęszczane drogi i wiele atrakcji dla najmłodszych. Przeniesiemy się w czasie o wiele wieków wstecz, będziemy podążać śladami prehistorycznych zwierząt, odkrywać ich nieznane gatunki, poznawać ciekawostki historyczne i relaksować się w najpiękniejszych zakątkach regionu.

Zwiedzimy Cedyński Park Krajobrazowy i jego okolicę. Znajduje się on w dolnym biegu Odry i obejmuje zasięgiem najbardziej wysunięte na zachód zakole rzeki. Będziemy w Parku DinozaurówTransgranicznym Geoparku. Odwiedzimy  Moryń i Cedynię.

Zniżka 10% dla dzieci do 12 lat.

Pilot wycieczki: Renata, e-mail: biuro@viaverde.com.pl

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach
 • śniadania i obiadokolacje
 • opiekę przewodnika
 • asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
 • przewóz bagaży na trasie

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • posiłku w trakcie dnia
 • dojazdu i powrotu
 • biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
 • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 200 zł, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 600 zł

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 30 – 40 km
 • Samochód techniczny wiezie nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp.
 • Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 15.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 3-4 godzin. Pozostały to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

Co warto jeszcze wiedzieć? <<kliknij tutaj>>

Program podróży

Dzień 1:  Łąkomin

Przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w  hotelu “Pałacyk Łąkomin”, położonym w samym sercu lubuskiego lasu, niedaleko jeziora oraz rzeki przepływającej przez teren obiektu, gdzie każdy młody obserwator może wypatrywać dziką zwierzynę – począwszy od szaraka, na jeleniach i dzikach skończywszy. Obiadokolacja o 18.00, wieczorek zapoznawczy z zabawami integracyjnymi. 

Dzień 2: Łąkomin – Nowiny Wielkie – Łąkomin (pętla) ok. 35 km 

Tuż po śniadaniu, wyruszymy na pierwszy etap rowerowy, by zacząć przygodę z najstarszymi zwierzętami w dziejach. W Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich razem z przewodnikiem cofniemy się w odległe czasy – o setki milionów lat.  Podążając ścieżkami kolejnych epok zobaczymy jak rozwijało się życie na przestrzeni wieków. Obiadokolacja po powrocie do hotelu.

Bilet Park Dinozaurów: 16 zł i 12 zł

Dzień 3: Łąkomin – Rezerwat Przyrody Czapli – Dolsk – Łąkomin (pętla) ok. 35 km 

Po śniadaniu spakujemy kostiumy kąpielowe i ruszymy w stronę jeziora Ostrowieckiego. W drodze przez piękne lubuskie lasy towarzyszyć nam będą,  licznie występujące tu, ptaki. Dotrzemy  do Rezerwatu Przyrody Czapli, gdzie poznamy wiele ciekawostek dotyczących różnych gatunków ptaków wodnych. Będzie też czas na relaks z możliwością kąpieli w jeziorze. W drodze powrotnej rzucimy okiem na Pałac w Dolsku.

Dzień 4: Łąkomin – Moryń ok. 40 km 

Województwo Lubuskie jest najbardziej zalesionym regionem Polski, dlatego dziś będziemy poruszać się w dużej mierze ścieżkami leśnymi a w trakcie trasy będzie konkurs! Nie wolno przegapić ciekawych roślin jakie spotkamy! Po drodze odpoczniemy nad jeziorem Lipowo. Dzisiejszy dzień zakończymy w Willi Moryń. Po obiadokolacji udamy się na poszukiwanie skarbu.

Dzień 5: Moryń

Dziś dajemy nogom odpocząć. Będzie możliwość odwiedzenia miasta Moryń, gdzie zobaczymy między innymi: ruiny XIV-wiecznego zamku, kościół romański z XIII w., czy wzniesione na początku XV w. mury miejskie. Potem udamy się na spacer śladami zwierząt z epoki lodowcowej. W Geoparku przywita nas Mamucica Geosia i jej synek Morynek. Na zakończenie wędrówki czeka nas kąpiel w jeziorze Morzycko.

Dzień 6: Moryń – Cedynia – Moryń (pętla) ok. 38 km

Poprzez malownicze miejscowości dotrzemy do Cedynii, wejdziemy na wieżę widokową i staniemy pod pomnikiem bitwy pod Cedynią. Następnie przejedziemy przez Cedyński Park Krajobrazowy, który znajduje się w dolnym biegu Odry i obejmuje najbardziej wysunięte na zachód zakole rzeki. Z punktów widokowych w Parku  będziemy mogli podziwiać piękną panoramę, zarówno  Dolnej Odry, jak i na niezmierzonych  lasów i pól z jeziorami i oczkami wodnymi. W Parku występują rozmaite gatunki zwierząt, również te zagrożone wyginięciem – będziemy próbowali spotkać je na  trasie.

Dzień 7: Moryń – Gozdowice – Moryń (pętla) około 30 km 

Ponownie ruszymy w stronę zielonego Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. Pokonamy nowe trasy a na koniec dnia odwiedzimy Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych, w którym przewodnik opowie nam ciekawe historie z wojennych czasów. Po obiadokolacji, wieczorek pożegnalny z zabawami i konkursem dla duetów!

koszt biletu: 3 – 5 zł

Dzień 8: Po śniadaniu wyjazd do Warszawy.

Mapa