Tu byliśmy

Bieszczady jesienią – zdjęcia

Bieszczady choć tajemnicze i dzikie, są dostępne dla każdego. Najbardziej fascynująca w bieszczadzkiej przyrodzie jest jej niezwykła żywotność – ma się wrażenie jakby była tak dzika, że zupełnie niezniszczalna. Bieszczady to nie tylko miejsca, które warto zobaczyć.

Bornholm – zdjęcia

Bornholm – raj dla rowerzystów, perła Bałtyku, skandynawskie Capri, wyspa słońca – najbardziej nasłoneczniony obszar Danii i basenu Morza Bałtyckiego. Latem panuje tu niemal śródziemnomorski klimat, rosną figi, morele, malwy. Niepowtarzalne krajobrazy, rozległe plaże poprzecinane klifami nadają bajkowy urok tej wyspie.

Bory Tucholskie

Często wydaje nam się, że nasze 6 letnie maluchy są jeszcze za małe na tego typu wyprawy. Otóż nic bardziej mylnego. Dzienne odcinki rzędu 25-35 km, liczne atrakcje: parki wodne, place zabaw, a także zajęcia w agroturystykach zostały specjalnie dobrane pod naszych najmłodszych uczestników.

Dolina Baryczy

Dolina Baryczy znajduje się w granicach największego w Polsce parku krajobrazowego. Osią Parku jest właśnie leniwa Rzeka Barycz, wzdłuż której powstały liczne stawy gromadzące siedliska cennych gatunków roślin i zwierząt.

Doliną Mozeli i Renu

To  wyjazd typowo rekreacyjny, idealny dla początkujących rowerzystów ale też dla wszystkich, którzy chcą zwiedzić piękne okolice na spokojnie i bez nadmiernego pośpiechu. Niezwykłe krajobrazy, tajemnicze zamki, romantyczne miasteczka perfekcyjne ścieżki rowerowe, doskonała kuchnia no i …oczywiście wino

Doliny Alpejskie

Jeżeli wyraz „alpejskie” w tytule budzi niepokój co do stopnia trudności trasy, to niepotrzebnie. Jest to wyjazd rowerowy dla wszystkich. Łączy on możliwość podziwiania pięknych górskich widoków z jazdą komfortowymi ścieżkami rowerowymi, z nielicznymi, łagodnymi podjazdami.

Finlandia

Archipelag znajdujący się w okolicach Turku jest jednym z najpiękniejszych miejsc Finlandii. Stanowi on kwintesencję fińskiej natury – morze, kamieniste brzegi, ponad 20.000 niemal nienaruszonych przez człowieka wysp. Cały obszar Archipelagu stanowi jeden z najważniejszych parków narodowych Finlandii.

Holandia

Wymarzone miejsce na wyprawę rowerową – setki kilometrów świetnie utrzymanych ścieżek rowerowych, płaski teren, piękne krajobrazy. Czego więcej trzeba, aby rowerowa wycieczka w długi majowy weekend była kolejną udaną przygodą? Jeszcze tylko kwitnących tulipanów.

Kaszuby

Proponujemy Wam aktywny wypoczynek wśród malowniczych jezior i lasów oraz wizytę w miejscowościach ważnych dla kaszubskiej historii.

Magiczne Podlasie

Zapraszamy do wyjątkowej krainy, innej od wszystkich pozostałych miejsc na Ziemi. Znajdziemy tu piękne krajobrazy, ślady wielokulturowej historii, obejrzymy piękne wschody i zachody słońca, skosztujemy specjałów tutejszej kuchni, spotkamy wyjątkowych, serdecznych i otwartych ludzi.

Majorka

Wyspa szczególnie gościnna dla rowerzystów. Niezliczone ścieżki rowerowe, niezwykłe widoki, urocze wsie i miasteczka, optymalna pogoda to gwarancja udanego wyjazdu. Do tego tanie bilety lotnicze z Modlina.

Pojezierze Brodnickie

Piękne lasy, czyste jeziora, wspaniałe widoki, ciekawe trasy rowerowe – wymarzone miejsce na kilkudniowe oderwanie się od codziennych obowiązków . A do tego jeszcze malowniczy szlak kajakowy.

Pojezierze Drawskie

W centralnej części Pomorza rozpościera się Pojezierze Drawskie, jedna z najpiękniejszych krain Polski. Wyróżnia się niespotykanie urozmaiconą rzeźbą terenu, powstałą za sprawą lodowca w okresie zlodowacenia.

Prowansja – zdjęcia

Jeździmy w sercu Prowansji – w Parku Narodowym „Wzgórza Luberon”. Wyjazd w całości przebiega po wytyczonych w tym regionie szlakach rowerowych z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą rowerową. Dzięki utworzeniu w 1977 roku Parku Narodowego obszar zachował swój pierwotny sielski charakter.

Roztocze

Roztocze to kraina świeżego powietrza, zapachu lasów, szumu strumieni i barwnych zakątków. Jest to najbardziej nasłoneczniona kraina Polski. Różnorodność terenu oraz duże jego zalesienie sprawia, że jest wymarzonym miejscem na aktywny wypoczynek – piesze, rowerowe i konne wycieczki.

Saksonia

To idealna wycieczka dla osób zaczynających swoją przygodę z rowerem jak również dla wszystkich, którzy cenią sobie ścieżki rowerowe z prawdziwego zdarzenia, możliwość podziwiania pięknych widoków, obcowania z naturą ale też zwiedzania miast, miasteczek z innych osobliwości.

Suwalszczyzna i Zaniemenie

Suwalszczyzna to wyjątkowa kraina zajmująca północno-wschodnie tereny Polski. Na niezwykle urozmaicony, wyrzeźbiony przez lodowiec krajobraz składają się imponujące kompleksy leśne, rozległe bagna, pagórki, a przede wszystkim tysiące jezior.

Szkocja

Ta wyjątkowa widokowo trasa z Glasgow do Inverness jest częścią sieci rowerowych szlaków narodowych Szkocji (trasa NCN-7) i przebiega przez wszystkie dwa Parki Narodowe tego kraju.