Azory – gdzieś na środku Atlantyku

2

wyjazd: 2024/05/25

powrót: 2024/06/01

cena: 4290 zł

transport: samolot

kondycja:

wolne miejsca: Brak miejsc

O wyprawie

Jeśli szukasz raju na ziemi a przynajmniej miejsca wyjątkowego, obfitującego w niespotykanie gdzie indziej cuda natury, nie lubisz zatłoczonych kurortów, za to lubisz się odrobinę  zmęczyć  – to miejsce jest dla Ciebie. Znajdziesz tu dzikie wybrzeże, jeziora zatopione w wulkanicznych kraterach, gorące źródła z naturalnymi basenami termalnymi, zieleń we wszystkich odcieniach i kwiaty we wszystkich kolorach.  Do tego puste asfaltowe drogi, którymi możesz dotrzeć do najdalszych zakątków wyspy

Naszą wyprawę rozpoczniemy w Ponta Delgadzie stolicy  Sao Miguel-największej i najciekawszej wyspy  archipelagu. Stąd wzdłuż południowego wybrzeża pojedziemy na wschód, zatrzymując się po drodze na odpoczynek i kąpiel na jednej z malowniczych plaż nad oceanem. Następnie odbijemy w głąb lądu, by dotrzeć do Furnas, niezwykłego miasteczka, spowitego we mgle siarki wydobywającej się spod ziemi. Tutaj zrelaksujemy się w termalnych basenach i odwiedzimy pierwsze na naszej trasie wulkaniczne jezioro Lagoa das Furnas.  Jadąc dalej odwiedzimy plantację herbaty a następnie ruszymy na zachód, podziwiając po drodze  klifowe wybrzeże. Odbijemy do wnętrza wyspy by wspiąć się do  wulkanicznych kraterów z ukrytymi w nich jeziorami  Lagoa do Fogo i Sete Cidades . Przy dobrej pogodzie widoki nie mają sobie równych. Malowniczą drogą, wśród kwitnących hortensji wrócimy do Ponta Delgady.

Dystans na rowerze: ok. 250 km/5900 hm ; Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa, leśna: 70%/30%

Pilot wycieczki: Dariusz; biuro@viaverde.com.pl

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • 3 noclegi w hotelu ze śniadaniem, pozostałe noclegi w domach wakacyjnych lub apartamentach 4-6 osobowych z wyposażoną kuchnią – wyżywienie we własnym zakresie
 • wypożyczenie rowerów MTB na miejscu
 • przewóz bagaży
 • opiekę przewodnika na całej trasie wycieczki
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • kosztu biletu lotniczego – cena ta zmienia się w zależności od chwili zakupu
 • posiłków w trakcie dnia i na koniec dnia (trzeba liczyć ok. 30 EURO/dzień/osobę)
 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych itp

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Cała grupa przylatuje samolotem.
 • Wypożyczamy rowery MTB na miejscu, nie jedzie z nami bus.
 • Zapewniamy przewóz bagaży.
 • Żywimy się w oparciu o lokalną gastronomię – sklepy, bary i restauracje.

Relacja z objazdu <<kliknij tutaj>>

Atrakcje

 • Ponta Delgada
 • Sete Cidades
 • Lago di Fogo
 • Wulkan Caldeira Vehla
 • Plaja de Moinhos
 • Furnas
 • Pico do Ferro

Program wyjazdu

Loty:

Tam:

Warszawa Okęcie —> Paryż CDG —> Ponta Delgada

07:20 —> 9:55(LOT) 14:05 —> 16:05 (Air France)

Powrót:

Ponta Delgada –> Paryż CDG –> Warszawa Okęcie

07:30 —> 13:10(Air France) 19:45 —> 22:00 (LOT)

Dzień 1: Przelot z Warszawy do Ponta Delgada.

Dzień 2: Ponta Delgada – Furnas 50 km 900 hm

Rozpoczniemy naszą podróż jadąc wzdłuż południowego wybrzeża oceanu. Po drodze będzie kilka malowniczych plaż, więc jeśli tylko pogoda pozwoli zatrzymamy się na odpoczynek i kąpiel. Na koniec tego dość łagodnego etapu czeka nas konkretny podjazd wiodący do Furnas, miejsca absolutnie wyjątkowego, które powita nas oparami siarki wydobywającej z każdej szczeliny w ziemi.

Dzień 3: Furnas

Urokliwe miasteczko spowite w siarkowej mgle, wulkaniczne jezioro, rozległe termalne baseny, położone w przepięknym parku i zasilane przez naturalne źródła, specjały lokalnej kuchni – przed nami rozmaite możliwości. Planowana pętelka dookoła jeziora wraz z pieszą wycieczką na szczyt Pico do Ferro, skąd roztacza się widok na okolicę.

Dla chętnych bardzo wymagająca pętla rowerowa po górach na wschodzie wyspy – ok 45 km/1400 hm

Dzień 4: Furnas – Ribeira Grande 40 km, 900 hm

Naszym pierwszym celem będzie jedyna w Europie plantacja i fabryka herbaty. Będzie tu można zapoznać się z procesem jej powstawania, jak również dokonać degustacji. Odpoczniemy na jednej z najładniejszych plaż na wyspie Plaja de Moinhos i zjemy lunch w wyśmienitej rybnej restauracji. Jadąc wzdłuż północnego wybrzeża dotrzemy do Ribeira Grande – drugiego co do wielkości miasta wyspy.

Dzień 5: pętla: Lago di Fogo 40 km, 1000 hm

Lago di Fogo – niezwykłej urody jezioro ukryte w kraterze wygasłego wulkanu. Aby się tu dostać musimy się trochę natrudzić, gdyż leży ono na wysokości niemal 600m n.p.m. Zanim jednak do niego dojedziemy osiągniemy wysokość 860 m n.p.m.  skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok. Potem już będzie tylko w dół – pełen relaks, którego ukoronowaniem będzie kąpiel w gorących źródłach, położonych na stokach wulkanu Caldeira Vehla, w otoczeniu bujnej, subtropikalnej roślinności.

Dzień 6: Ribeira Grande –Ponta Delgada 40 km, 450 hm

Początek dnia upłynie pod znakiem niespiesznej jazdy i podziwiania klifowego wybrzeża z licznych punktów widokowych. Dzisiaj wracamy do miejsca, gdzie zaczęliśmy naszą podróż – Ponta Delgada

Dzień 7: Ponta Delgada pętla Sete Cidades 60 km, 1200 hm

Wisienka na torcie. Ta  unikalna pętla, biegnie krawędzią wulkanu i oferuje wspaniałe widoki z jednej strony na wulkaniczne jeziora Lagoa Azul i Lagoa Verde a z drugiej na ocean. Chętni mogą również oddać się słodkiemu lenistwu lub udać się na pieszą wycieczkę.

Dzień 8: Powrót do Warszawy.

Mapa