Holandia – kraina tulipanów

Holandia

1

wyjazd: 2021/05/01

powrót: 2021/05/08

cena: 3290 zł

transport: bus w cenie

kondycja:

wolne miejsca: Tak

O wyprawie

Wymarzone miejsce na wyprawę rowerową – setki kilometrów świetnie utrzymanych ścieżek rowerowych, płaski teren, piękne krajobrazy. Czego więcej trzeba, aby rowerowa wycieczka w długi majowy weekend była kolejną udaną przygodą? Jeszcze tylko kwitnących tulipanów.

Zwiedzimy Niderlandy północne – tę najbardziej charakterystyczną krainę wiatraków, polderów i pysznego sera z uroczymi miasteczkami i wioskami, klimatyczne miasta środkowej części kraju z ich bogatą historią. Odwiedzimy ogrody Keukenhof, gdzie będziemy podziwiać miliony kwitnących właśnie kwiatów cebulowych, no i oczywiście Amsterdam – miasto wyjątkowo barwne, znane z tolerancji jak również licznych światowej klasy muzeów.

Dystans na rowerze: 320 km; Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa lub leśna: 95%/5%

Pilot wycieczki: Darek, e-mail: dptasznik@viaverde.com.pl

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi w pensjonatach B&B, hotelach klasy turystycznej lub hostelach w pokojach 2-4-osobowych
 • śniadania
 • koszt dojazdu i powrotu busem z Warszawy
 • opiekę przewodnika
 • asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
 • przewóz bagaży na trasie
 • przewóz rowerów z Polski
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • posiłków w trakcie dnia i wieczorem (min. 30 EURO dziennie)
 • biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji (Madurodam – park miniatur – EURO 16,50; Kuekenhof – ogród tulipanów – EURO 19)
 • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 200 zł, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 600 zł
 • dodatkowego ubezpieczenie KIT Bezpieczne Rezerwacje

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 50 – 60 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą. Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp.
 • Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki.
 • Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

Co warto jeszcze wiedzieć? <<kliknij tutaj>>

Atrakcje

 • Miasteczko Gouda
 • Miasteczko Delft 
 • Madurodam – park miniatur
 • Scheveningen – najbardziej znany holenderski kurort
 • Keukenhof – bajeczne ogrody
 • Park Narodowy Kennemerland
 • Muzeum Zuiderzee

Program wyjazdu

Dzień 1: Gouda

Przyjazd w godzinach późnowieczornych do Goudy. Zakwaterowanie, spotkanie informacyjne

Dzień 2: Gouda – Scheveningen ok. 55km

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania miasteczka Gouda słynącego z sera o tej samej nazwie. Zobaczymy tu zabytkowy rynek z imponującym ratuszem, budynek wagi miejskiej (muzeum sera), kościół św. Jana ze słynnymi witrażami. Następnie ruszymy w drogę dalej wzdłuż zielonych pól i pastwisk, mijając po drodze wsie i miasteczka, pojedziemy wzdłuż jeziora Rootte, nad którym obejrzymy zabytkowe wiatraki. Odwiedzimy również najniżej położony (prawie 7 m poniżej poziomu morza) obszar kraju. Potem skierujemy się do Delft, jednego z najpiękniejszych miast, słynnego z wyrobu porcelany. To również rodzinne miasto słynnego niderlandzkiego malarza Jana Vermeera. Po drodze wstąpimy do Madurodam – parku miniatur. Na nocleg udamy się do Scheveningen, najbardziej znanego kurortu nadmorskiego.

Dzień 3: Scheveningen– Noordwijk ok. 45 km

Naszą podróż będziemy kontynuować malowniczą ścieżką rowerową poprowadzoną wśród rozległych wydm i przymorskich jezior. Będziemy cieszyć się niczym nie zmąconą przestrzenią i pięknymi widokami. Po drodze kilka nadmorskich miasteczek.  Odbijemy od wybrzeża, aby udać się do Keukenhof – bajecznych ogrodów, z milionami kwitnących właśnie kwiatów – największej atrakcji dzisiejszego dnia.

Dzień 4: Noordwijk – Amsterdam ok. 55 km

Kontynuujemy wycieczkę nadmorską ścieżką do miejscowości Zandwoort a następnie do Parku Narodowego Kennemerland– obejmującego rozległy obszar wydmowy z urokliwymi jeziorkami i plażami. Wśród licznych zamieszkujących tu zwierząt możemy spotkać Koniki Polskie oraz żubry sprowadzone z Polski. Następnie udamy się do Harlemu – niegdyś najważniejszego miasta, dzisiaj kameralnego miejsca z licznymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Na koniec dnia dotrzemy do Amsterdamu, którego zwiedzanie rozpoczniemy od wieczornych atrakcji.

Dzień 5: Amsterdam

Europejska stolica tolerancji – miasto o niepowtarzalnej atmosferze, powstałe na terenach, które wcześniej pokrywała woda. Wyjątkowo przyjazne dla turystów, zwłaszcza tych na dwóch kółkach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – niezliczone muzea i zabytki nie pozwolą się nudzić najbardziej ambitnym, a inne osobliwości tego miasta, np. dzielnica czerwonych latarni oraz coffeshopy, urozmaicą wrażenia. Spróbujemy pojeździć po ścieżkach rowerowych Amsterdamu – przejazd rowerem po najbardziej ruchliwych ścieżkach rowerowych Amsterdamu wyzwala adrenalinę i dostarcza nie lada atrakcji

Dzień 6: Amsterdam – Hoorn ok. 60 km.

Po wielkomiejskich atrakcjach czas na wyciszenie na łonie natury w najbardziej „niderlandzkich” klimatach północnej części kraju. Z Amsterdamu pojedziemy na północ wzdłuż jeziora Markeemer, które jeszcze niedawno było częścią Morza Północnego, a stało się akwenem słodkowodnym na skutek budowy tamy w Afsluitdijk, dzięki której udało się osuszyć i zagospodarować północne tereny. Idylliczne krajobrazy, urokliwe miasteczka, m.in. Marken – dawna wioska rybacka, leżąca na wyspie dziś połączona groblą ze stałym lądem. Gościnni mieszkańcy kultywujący dawne tradycje i noszący ludowe stroje dostarczą nam wielu niezapomnianych wrażeń. Po drodze zwiedzimy niewielki, ale bardzo urokliwy Edam, bynajmniej nie słynący z serów, następnie udamy się na miejsce noclegowe.

Dzień 7: Hoorn – Enkhuizen – Hoorn ok. 45 km

Dzisiaj pętla rowerowa – najpierw ciąg dalszy relaksu wśród sielskich krajobrazów po nadmorskiej promenadzie.Naszym celem będzie Enkhuizen, znane z wyjątkowego muzeum Zuiderzee, poświęconego historii regionu. Powrót do hotelu holenderskim interiorem.

Dzień 8: powrót busem do Warszawy

Mapa