Rower i joga Polesie
Polesie
O wyprawie
To jest rowerowo łatwa wycieczka. Dzienne dystanse na rowerze są stosunkowo krótkie i niezbyt trudne technicznie.
Połączenie roweru z jogą jest idealną opcją – wszelkie niedogodności roweru „uleczą” poranne i popołudniowe ćwiczenia jogi.
PRAWDZIWE, AKTYWNE WAKACJE!!!
Dystans na rowerze: ok. 220 km
Pilot wycieczki: Dariusz, e-mail: dptasznik@viaverde.com.pl
Warunki
Cena wycieczki obejmuje:
- noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach w pokojach 2-4 osobowych
- śniadania i obiadokolacje wegetariańskie
- opiekę przewodnika
- przewóz bagaży na trasie
- regularne zajęcia jogi z kwalifikowanym instruktorem
Cena wycieczki NIE obejmuje:
- posiłku w trakcie dnia
- dojazdu i powrotu
- biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
- ewentualnego wypożyczenia kajaków na spływ
- ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 200 zł, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 600 zł
- dodatkowego ubezpieczenia NNW Polska i KIT Bezpieczne Rezerwacje
Koncepcja naszego wyjazdu:
- Noclegi w dwóch miejscach w trakcie tygodniowej wyprawy. Codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 30 – 50 km.
- Samochód techniczny wiezie nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp.
- Rozkład dnia (przykładowy):
- 7.30 – poranne zajęcia jogi;
- 9.00 – śniadanie;
- 10.00 – start rowerowej wycieczki;
- 17.30 – joga popołudniowa;
- 19.00 – obiadokolacja;
- 20.00 – medytacje
- Czas dziennej wycieczki rowerowej na tym wyjeździe jest zredukowany w stosunku do innych naszych rowerowych wypraw i trwa od 10.00 do 17.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 60% z tych 7 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.
- Osoby chcące uczestniczyć w zajęciach jogi powinny dodatkowo wziąć matę do ćwiczenia oraz luźny strój. Pozostałe pomoce do ćwiczeń zapewnia organizator.
Co warto jeszcze wiedzieć? <<kliknij tutaj>>
Atrakcje
- codzienne zajęcia jogi
- spływ rzeką Bug
- Poleski Park Narodowy
- ścieżka przyrodnicza Dąb Dominik
- ścieżka przyrodnicza Bobrówka
- Sobibór
- podziemia kredowe w Chełmie
Program podróży
Dzień 1: Bus wyjeżdża z Warszawy po południu. Dojazd do miejscowości Białka
obiadokolacja ok. 19.00, potem spotkanie informacyjne.
Dzień 2: Białka – pętla Lasy Parczewskie 42 km plus pieszo ok. 4 km
Jedziemy głównie przez lasy. Zrobimy krótką ok 3,5 km wycieczkę pieszą ścieżką przyrodniczą Bobrówka. Ścieżka powstała w atrakcyjnym turystycznie miejscu, przy meandrach rzeki Bobrówki, w pobliżu dawnej trasy Jagiellonów. Dawno, dawno temu – trakt królewski łączył tu Kraków, Lublin i Wilno. 90% trasy prowadzi przez mostki nad bagiennym terenem. Na trasie jest wyznaczonych kilka punktów widokowych w postaci platform.
Dzień 3: Białka – pętla południe 45 km plus pieszo ok. 5km
Jedziemy w stronę Poleskiego Parku Narodowego. Tu czeka nas piesza wycieczka z przewodnikiem ścieżką przyrodniczą Dąb Dominik nad zarastające jezioro Moszne.
Dzień 4: Białka – Majdan Stuleński
Dzisiaj zmieniamy miejsce noclegowe. W Sosnowicy obejrzymy Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła, po kilku kilometrach skręcimy w ścieżkę przyrodniczą Perehod, a następnie w ścieżkę przyrodniczą Mietiułka – królestwo wilków. Lunch zjemy w Hańsku – w restauracji lub w parku z produktów zakupionych w sklepie.
Dzień 5: Spływ kajakowy Bugiem
Bug to jedna z ostatnich w Europie rzek o nieuregulowanym biegu, rządząca się własnymi prawami- jest siedliskiem ptactwa błotnego, a także rzadkich gatunków zwierząt wodnych, takich jak bobry czy wydry. Popłyniemy jego szczególnie malowniczym, granicznym odcinkiem, między cywilizacją Wschodu i Zachodu, co nada wyprawie szczególnego wymiaru.
Dzień 6: Majdan Stuleński – Chełm 45 km
Początkowo pojedziemy doliną Bugu, by następnie skierować się do Chełmskiego Parku Krajobrazowego – mało znanego a za to bardzo interesującego kompleksu leśno – bagiennego. Szlak rowerowy doprowadzi nas do Starego Miasta w Chełmie. Spotkamy się z duchem Bieluchem w unikatowych podziemiach kredowych. Powrót do hotelu busem.
Dzień 7: Majdan Stuleński – pętla Sobiborski Park Krajobrazowy, 43 km
Prawie bezludne okolice (na towarzystwo komarów można liczyć) … Wstąpimy do Muzeum Obozu Zagłady w Sobiborze.
Dzień 8: Po śniadaniu bus wyrusza w drogę powrotną do Warszawy.
****************************************************************
Zajęcia z jogi prowadzi Hubert Suder, instruktor jogi
JOGA WEDŁUG HUBERTA NA WYCIECZCE ROWEROWEJ
Chciałbym zaproponować Wam sesje jogi w których zaczniemy od relaksu, jak też od rozpoznania swojego stanu psycho-fizycznego. Po czym przejdziemy do podstawowych pozycji , w których nauczymy się tak w nich pracować, żeby miały korzystny, pozytywny wpływ na kręgosłup, system nerwowy, na skrócone lub nadmiernie rozciągnięte taśmy powięziowe… na dobrostan w życiu codziennym. Będziemy neutralizować wpływ przebywania dłuższy czas w jednej pozycji, np. po jeździe na rowerze. Dowiecie się jak siedzieć i jechać na rowerze żeby to jak najmniej obciążało.
Poznacie podstawowe pozycje ze wszystkich grup tj. stojące, siedzące, skłony, wygięcia, skręty, pozycje odwrócone, oraz pozycje regenerujące i relaksujące. Dowiecie się jaką ewentualną pomoc zastosować w pozycji w postaci podpórek, pasków, klocków, żeby doświadczyć działania pozycji.
HUBERT O SOBIE:
Praktykę jogi rozpocząłem w 1999 roku w Poznaniu, gdzie studiowałem i zdobyłem tytuł magistra ogrodnictwa na Akademii Rolniczej. Szeroko rozumiana joga stała się moją pasją i nieodłączną częścią życia. Przez te wszystkie lata praktykowałem głównie fizyczną stronę jogi. To dało mi dyscyplinę do regularnej praktyki, dzięki której poznaje swoje ciało, emocje, umysł dążąc do równowagi psychofizycznej. Zauważyłem pozytywne zmiany w sobie, które popchnęły mnie do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem z zakresu jogi włączając w to wiedzę z anatomii, kinezjologii, biomechaniki, profilaktyki stresu, technik relaksacyjnych i oddechowych, profilaktyki wad postawy ciała i bólów kręgosłupa.
Po wielu warsztatach z najlepszymi nauczycielami jogi , zdecydowałem się na studia na AWF Warszawa, Wydziale Rehabilitacji o specjalności ‘Relaksacja i joga’, gdzie uzyskałem tytuł instruktora rekreacji ruchowej w zakresie hatha-jogi .
Na moich zajęciach staram się dbać o zrównoważony poziom zajęć dostosowany do wszystkich uczestników w zależności od wieku, stanu zdrowia i umiejętności. Staram się żeby zajęcia były ogólnorozwojowe tzn. wzmacniały i rozciągały mięśnie, dawały siłę, kondycję, oraz zwiększały sprawność ruchową w stawach. Poza tym ćwiczenie asan dostosowane jest do świadomego oddechu, który wpływa na relaksację oraz głębsze powłoki naszego ciała.
Praca z ludźmi w ramach tej formy ruchu jakim jest joga daję mi radość z możliwości dzielenia się, pomagania i motywowania uczestników, tym samym daje mi ogromną satysfakcję .
Obecnie kończę 2-letni kurs nauczycielski jogi metodą B.K.S.Iyangara.