Rower i joga Polesie

Polesie

1

wyjazd: 2022/07/23

powrót: 2022/07/30

cena: 2290 zł

transport: bus z Warszawy 200 zł

kondycja:

wolne miejsca: Ostanie miejsca

O wyprawie

To jest rowerowo łatwa wycieczka. Dzienne dystanse na rowerze są stosunkowo krótkie i niezbyt trudne technicznie.

Połączenie roweru z jogą jest idealną opcją – wszelkie niedogodności roweru „uleczą” poranne i popołudniowe ćwiczenia jogi.

PRAWDZIWE, AKTYWNE WAKACJE!!!

Dystans na rowerze: ok. 220 km,  Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa, leśna: 70%/30%

Pilot wycieczki: Dariusz, e-mail: dptasznik@viaverde.com.pl

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Noclegi w dwóch miejscach w trakcie tygodniowej wyprawy.  Codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 30 – 50 km.
 • Samochód techniczny wiezie nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp.
 •  Rozkład dnia (przykładowy):
  • 7.00 – zajęcia oddechowe wg metody Butejki
  • 7.30 – poranne zajęcia jogi;
  • 9.00 – śniadanie;
  • 10.00 – start rowerowej wycieczki;
  • 17.30 – joga popołudniowa;
  • 19.00 – obiadokolacja;
 • Czas dziennej wycieczki rowerowej na tym wyjeździe jest zredukowany w stosunku do innych naszych rowerowych wypraw i trwa od 10.00 do 17.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 60% z tych 7 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.
 • Osoby chcące uczestniczyć w zajęciach jogi powinny dodatkowo wziąć matę do ćwiczenia oraz luźny strój. Pozostałe pomoce do ćwiczeń zapewnia organizator.

Co warto jeszcze wiedzieć? <>

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach w pokojach 2-4 osobowych
 • śniadania i obiadokolacje wegetariańskie
 • opiekę przewodnika
 • przewóz bagaży na trasie
 • regularne zajęcia jogi z kwalifikowanym instruktorem

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • posiłku w trakcie dnia
 • dojazdu i powrotu
 • biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
 • ewentualnego wypożyczenia kajaków na spływ
 • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 200 zł, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 800 zł
 • dodatkowego ubezpieczenia NNW Polska i KIT Bezpieczne Rezerwacje

Atrakcje

 • codzienne zajęcia jogi
 • spływ rzeką Bug
 • Poleski Park Narodowy
 • ścieżka przyrodnicza Dąb Dominik
 • ścieżka przyrodnicza Bobrówka
 • Sobibór
 • podziemia kredowe w Chełmie

Program podróży

Dzień 1: Bus wyjeżdża z Warszawy po południu. Dojazd do miejscowości Białka

obiadokolacja ok. 19.00, potem spotkanie informacyjne.

Dzień 2: Białka – pętla Lasy Parczewskie  42 km plus pieszo ok. 4 km

Jedziemy głównie przez lasy.  Zrobimy krótką ok 3,5 km wycieczkę pieszą ścieżką przyrodniczą Bobrówka. Ścieżka powstała w atrakcyjnym turystycznie miejscu, przy meandrach rzeki Bobrówki, w pobliżu dawnej trasy Jagiellonów. Dawno, dawno temu – trakt królewski łączył tu Kraków, Lublin i Wilno. 90% trasy prowadzi przez mostki nad bagiennym terenem. Na trasie jest wyznaczonych kilka punktów widokowych w postaci platform.

Dzień 3: Białka – pętla południe 45 km plus pieszo ok. 5km

Jedziemy w stronę Poleskiego Parku Narodowego. Tu czeka nas piesza wycieczka z przewodnikiem  ścieżką przyrodniczą Dąb Dominik nad zarastające jezioro Moszne.

Dzień 4: Białka – Majdan Stuleński

Dzisiaj zmieniamy miejsce noclegowe.  W Sosnowicy obejrzymy Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła, po kilku kilometrach  skręcimy w ścieżkę przyrodniczą Perehod, a następnie w ścieżkę przyrodniczą Mietiułka – królestwo wilków. Lunch zjemy w Hańsku – w restauracji lub w parku z produktów zakupionych w sklepie.

Dzień 5: Spływ kajakowy Bugiem

Bug to jedna z ostatnich w Europie rzek o nieuregulowanym biegu, rządząca się własnymi prawami- jest siedliskiem ptactwa błotnego, a także rzadkich gatunków zwierząt wodnych, takich jak bobry czy wydry. Popłyniemy jego szczególnie malowniczym, granicznym odcinkiem, między cywilizacją Wschodu i Zachodu, co nada wyprawie szczególnego wymiaru.

Dzień 6: Majdan Stuleński – Chełm 45 km

Początkowo pojedziemy doliną Bugu, by następnie skierować się do Chełmskiego Parku Krajobrazowego – mało znanego a za to bardzo interesującego  kompleksu leśno – bagiennego.   Szlak rowerowy doprowadzi nas do Starego Miasta w Chełmie. Spotkamy się z duchem Bieluchem w unikatowych podziemiach kredowych. Powrót do hotelu busem.

Dzień 7: Majdan Stuleński – pętla Sobiborski Park Krajobrazowy, 43 km

Prawie bezludne okolice (na towarzystwo komarów można liczyć) … Wstąpimy do Muzeum Obozu Zagłady w Sobiborze.

Dzień 8: Po śniadaniu bus wyrusza w drogę powrotną do Warszawy.

****************************************************************

Zajęcia z jogi prowadzi Anna Ryczek, instruktor jogi

JOGA I ROWEROWANIE – IDEALNY TANDEM RUCHU FUNKCJONALNEGO

Ciało uwielbia ruch – wszechstronny, wielowymiarowy, zarówno dynamiczny jak statyczny. Rower daje siłę i wytrzymałość kończyn dolnych, ale dla równowagi niezbędne są też ćwiczenia rozciągające jak również praca nad optymalizacją i regeneracją mięśni przykręgosłupowych, brzucha i całego ciała. Proponowane przeze mnie zajęcia jogi przed i po eskapadach rowerowych będą neutralizować wielogodzinną jazdę w jednej pozycji i mobilizować pozostałe grupy mięśniowe tak, by ciało poczuło się zadbane i jednocześnie zaktywowane na wielu poziomach.

Będę prowadzić ćwiczenia na poziomie ogólnym, z opcjami łagodniejszymi i mocniejszymi. Będą one przeplatane świadomą relaksacją i regeneracją, która jest tam samo ważna jak sam wysiłek. Na zajęciach kładę duży nacisk na nawiązanie dobrej komunikacji ze swoim ciałem i oddechem. Dzięki temu nawet wymagające asany stają się oazą spokoju.

Uwieńczeniem dnia będą wieczorne zajęcia oddechowe wg metody Butejki, na których dowiesz się jak redukować zadyszkę podczas wysiłku i zwiększyć swoją wydolność oddechową.

JOGOWE BIO ANNY RYCZEK

Jogę poznałam jeszcze na studiach. Już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że to moja droga. W międzyczasie pojechałam do Azji, między innymi do Indii – tam praktykowałam Vipassanę i różne jogiczne sposoby oczyszczania ciała. Potem przeprowadziłam się do Irlandii i po kilku latach regularnej praktyki ukończyłam kurs instruktorski jogi Vinyasa, pod okiem twórcy Synergy yoga – Simona Borga. Moja ścieżka jogowa zahaczyła o jeszcze jedno miejsce w Irlandii – Buteyko Clinic International prowadzonej przez Patricka McKeowna. Tam studiowałam oddech funkcjonalny metodą Butejki, który idealnie łączy się z praktyką jogi i wraca do korzeni pranajamy.

W międzyczasie poznałam także inne ścieżki jogi. Przez pewien czas praktykowałam jogę Satyanandy, potem Jin jogę. Od kilku lat regularnie pogłębiam swoją praktykę podejściem Iyengara. Ukończyłam także kurs trenerski pilatesu oraz odkryłam aerial jogę – jogę na hamakach, z której obecnie szkolę przyszłych instruktorów.

Jak widać, nawet w samej praktyce jogi jest wiele ścieżek, a wszystkie prowadzą na ten sam szczyt, który ja rozumiem, jako wielopoziomowy dobrostan, równowagę umysłu i ciała i wewnętrzny spokój umysłu i zdrowie ciała.

Ostatecznie po kilkunastu latach praktyki wybrałam drogę środka. Dostosowuję zajęcia do energii, którą czuję w sobie i u studentów. Mobilizuję wszystkie stawy dynamicznymi ruchami i dbam o precyzję, bezpieczeństwo i świadomość ciała w asanach rozciągających. Wszystko z myślą, by po wyjściu z maty czuć się sprawniej, zdrowiej i z mocą wsiadać na rower.

Mapa