Rower+joga Puszcza Augustowska

Równina Augustowska

1

wyjazd: 2024/08/24

powrót: 2024/08/31

cena: 2990 zł

transport: bus z Warszawy 300 zł

kondycja:

wolne miejsca: Tak

O wyprawie

Równina Augustowska…. te słowa dają nadzieję. Etapy rowerowe nie są bardzo wymagające i są stosunkowo krótkie.

Połączenie roweru z jogą jest idealną opcją – wszelkie niedogodności roweru „uleczą” poranne i popołudniowe ćwiczenia jogi.

Ten wyjazd nie obfituje w szczególne atrakcje historyczne lub architektoniczne – będzie dużo jezior, tym samym możliwości kąpieli, oraz dużo zapomnianych leśnych ścieżek i dróg.

PRAWDZIWE, AKTYWNE WAKACJE!!!

Dystans na rowerze: ok. 200 km,  Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa, leśna: 70%/30%

Pilot wycieczki: Dariusz, e-mail: dptasznik@viaverde.com.pl

Koncepcja naszego wyjazdu:

  • Noclegi w dwóch miejscach w trakcie tygodniowej wyprawy.  Codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 30 – 50 km.
  • Samochód techniczny nie asystuje w trakcie wycieczki rowerowej, natomiast przewozi bagaże przy zmianie miejsca noclegowego
  •  Rozkład dnia (przykładowy):
    • 7.00 – zajęcia oddechowe lub medytacja
    • 7.30 – poranne zajęcia jogi;
    • 9.00 – śniadanie;
    • 10.00 – start rowerowej wycieczki;
    • 17.30 – joga popołudniowa;
    • 19.00 – obiadokolacja;
  • Czas dziennej wycieczki rowerowej na tym wyjeździe jest zredukowany w stosunku do innych naszych rowerowych wypraw i trwa od 10.00 do 17.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 60% z tych 7 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.
  • Osoby chcące uczestniczyć w zajęciach jogi powinny dodatkowo wziąć matę do ćwiczenia oraz luźny strój. Pozostałe pomoce do ćwiczeń zapewnia organizator.

Co warto jeszcze wiedzieć? <>

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

  • noclegi w pensjonatach lub hotelach w pokojach 2 osobowych
  • śniadania i obiadokolacje wegetariańskie
  • opiekę przewodnika
  • przewóz bagaży na trasie
  • regularne zajęcia jogi z kwalifikowanym instruktorem

Cena wycieczki NIE obejmuje:

  • posiłku w trakcie dnia
  • dojazdu i powrotu
  • biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
  • ewentualnego wypożyczenia kajaków na spływ
  • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 300 zł, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 800 zł
  • dodatkowego ubezpieczenia NNW Polska i KIT Bezpieczne Rezerwacje

Atrakcje

  • codzienne zajęcia jogi
  • spływ kajakowy
  • Jezioro Wigry
  • Klasztor Kamedułów nad Wigrami

Program podróży

Dzień 1: Bus wyjeżdża z Warszawy po południu. Dojazd do miejscowości Giby

obiadokolacja ok. 19.00, potem spotkanie informacyjne

Dzień 2: Giby pętla północ 45 km, 200 hm

Będzie wiele jezior i litewski posiłek w Sejnach. Wpływy litewskie są to bardzo wyraźne.

Dzień 3: Giby pętla południe 50 km, 250 hm

Dzisiaj więcej piachu i więcej lasu – okolice bezludne. Będziemy niedaleko trójstyku granic polskiej, litewskiej i białoruskiej.

Dzień 4: Giby – Stary Folwark  40km, 14 0hm

Jedziemy na zachód i dzisiaj pierwsze spotkanie z jeziorem Wigry. Po drodze odwiedzimy Muzeum Wigierskie w Starym Folwarku oraz Klasztor Kamedułów nad Wigrami.

 

Dzień 5 : Maćkowa Ruda – Frącki (18 km) – spływ kajakowy

Dzisiaj mamy do wyboru dwie opcje – Ci, którzy lubią poleniuchować zostają na miejscu, pozostali natomiast wyruszają na spływ Czarną Hańczą,  która uważana jest za jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce.
Czarna Hańcza
 – jest największą rzeką Suwalszczyzny. Przepływa przez bardzo ciekawe tereny o unikatowych walorach krajobrazowych, geologicznych, historycznych i etnograficznych.
Mamy do pokonania bardzo ciekawy odcinek rzeki z wysokimi, stromymi i zalesionymi brzegami. Początkowo nurt jest szybki lecz bezpieczny, dalej nieco słabszy. Na trasie częste zakola, rozwidlenia nurtu i rozlewiska porośnięte trzciną. Trasa przebiegająca przez teren puszczy uznawana jest za jedną z najciekawszych.

Dzień 6: Stary Folwark pętla północ  30km,  180 hm

Opuszc

Dzień 7:  Pętla wokół jez. Wigry 45 km

Szlak przebiega przez malownicze tereny leśne i rolnicze pokazując perłę suwalskich jezior z różnych perspektyw.  Będziemy jechać  zarówno przy samym jego brzegu, jak i nieco dalej, podziwiając akwen z licznych wzgórz oraz platform widokowych. Jezioro Wigry oglądamy także ze specjalnych drewnianych kładek, które ułatwiają przedostanie się przez bagienne rejony Wigierskiego Parku Narodowego. Trasa jest bardzo urozmaicona, przecina bajkową dolinę Czarnej Hańczy oraz ukazuje inne jeziora wigierskie: Leszczewek, Muliczne, Okrągłe i Mulaczysko.

Dzień 8: Zakończenie imprezy

============================

Zajęcia z jogi prowadzi Hubert Suder, instruktor jogi

JOGA WEDŁUG HUBERTA NA WYCIECZCE ROWEROWEJ

Chciałbym zaproponować Wam sesje jogi, w których zaczniemy od relaksu, jak też od rozpoznania swojego stanu psycho-fizycznego. Po czym przejdziemy do podstawowych pozycji – nauczymy się tak w nich pracować, żeby miały korzystny wpływ na kręgosłup, system nerwowy, na skrócone lub nadmiernie rozciągnięte taśmy powięziowe… na dobrostan w życiu codziennym. Będziemy neutralizować wpływ przebywania dłuższy czas w jednej pozycji, np. po jeździe na rowerze. Dowiecie się jak siedzieć i jechać  na rowerze żeby to jak najmniej obciążało.

Poznacie podstawowe pozycje ze wszystkich grup tj. stojące, siedzące, skłony, wygięcia, skręty, pozycje odwrócone, oraz pozycje regenerujące i relaksujące. Dowiecie się jaką ewentualną pomoc zastosować w pozycji w postaci podpórek, pasków, klocków, żeby doświadczyć działania pozycji.

HUBERT O SOBIE:

Praktykę jogi  rozpocząłem w 1999 roku  w Poznaniu, gdzie studiowałem i zdobyłem tytuł magistra ogrodnictwa na Akademii Rolniczej. Szeroko rozumiana joga stała się moją pasją i nieodłączną częścią życia. Przez te wszystkie lata praktykowałem głównie fizyczną stronę jogi. To dało mi dyscyplinę do regularnej praktyki, dzięki której  poznaje swoje ciało, emocje, umysł  dążąc do równowagi psychofizycznej.  Zauważyłem pozytywne zmiany w sobie, które popchnęły mnie do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem z zakresu jogi  włączając  w to wiedzę z anatomii, kinezjologii,  biomechaniki,  profilaktyki stresu, technik relaksacyjnych i oddechowych, profilaktyki wad postawy ciała i bólów kręgosłupa.

Po wielu warsztatach z najlepszymi nauczycielami jogi , zdecydowałem się na studia na  AWF  Warszawa, Wydziale Rehabilitacji o  specjalności  ‘Relaksacja i joga’, gdzie uzyskałem tytuł instruktora rekreacji ruchowej w zakresie hatha-jogi .

Na moich zajęciach staram się dbać o zrównoważony poziom zajęć dostosowany do wszystkich uczestników w zależności od wieku, stanu zdrowia i umiejętności. Staram się żeby zajęcia były ogólnorozwojowe tzn. wzmacniały i rozciągały mięśnie, dawały siłę, kondycję, oraz zwiększały sprawność ruchową w stawach. Poza tym ćwiczenie asan dostosowane jest do świadomego oddechu, który wpływa na relaksację oraz głębsze powłoki naszego ciała.

Praca z ludźmi w ramach tej formy ruchu jakim jest joga daje mi radość z możliwości dzielenia się, pomagania i motywowania uczestników, tym samym daje mi ogromną satysfakcję .

Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi metody B.K.S.Iyengara

Mapa