Majówka na Podlasiu

Podlasie

1

wyjazd: 2024/05/01

powrót: 2024/05/05

cena: 1290 zł

transport: bus z Warszawy - 200 zł

kondycja:

wolne miejsca: Tak

O wyprawie

Długi majowy weekend to idealny moment na  wizytę w, objętych Parkami Narodowymi, krainach Narwii i  Biebrzy. To właśnie teraz budzi się tutaj do życia przyroda, okolica rozbrzmiewa nieskończonym śpiewem ptaków a zwierzęta wychodzą ze swych zimowych kryjówek. Czeka tu na nas  wiele szlaków rowerowych, wschodnia gościnność i pyszne jedzenie.  W trakcie wyjazdu odwiedzimy również Puszczę Knyszyńską z klimatycznym Supraślem, kryjącym niezwykłe atrakcje i… świetne restauracje. Nie zabraknie również spływu kajakowego – tym razem zagubimy się w labiryncie narwiańskich rozlewisk.  Sławne Czerwone Bagno zwiedzimy na piechotę w towarzystwie lokalnej przewodniczki

Dystans na rowerze: 200km km; Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa lub leśna

 Pilot wycieczki: Dariusz, biuro@viaverde.com.pl

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Zakłada codzienne wycieczki na rowerach długości  50 – 60 km.
 • Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.
 • Na tym wyjeździe nie ma asysty samochodu technicznego.

Co warto jeszcze wiedzieć? <<kliknij tutaj>>

czytaj więcej

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • cztery  noclegi w hotelu w Tykocinie
 • śniadania i obiadokolacje
 • opiekę przewodnika

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • posiłku w trakcie dnia
 • dojazdu i powrotu
 • kosztów dodatkowych atrakcji (spływ kajakowy, bilety wstępu)
 • dodatkowego ubezpieczenie NNW i KIT Bezpieczne Rezerwacje

Atrakcje

 • Tykocin
 • Czerwone bagno
 • Narwiański Park narodowy
 • Puszcza Knyszyńska
 • Supraśl
 • Spływ kajakowy Narwią

Program podróży

Dzień 1: Biebrzański Park Narodowy – wycieczka piesza ok. 8 km

Bus rusza z Warszawy Metro Młociny o 7.00. Pierwszego dnia przywitamy się z Biebrzańskim Parkiem Narodowym podczas pieszej wycieczki po Czerwonym Bagnie, którą poprowadzi lokalna przewodniczka. Następnie  samochodami pojedziemy do Tykocina, gdzie zamieszkamy w pensjonacie Alumnat – kręcono tu film „U Pana Boga w ogródku”. Tykocin to urocze, nieco senne miasteczko, z barokowym rynkiem i licznymi pamiątkami żydowskiej przeszłości.

Dzień 2: Pętla przez Bagna Biebrzańskie –  65km

Bogatsi o wiedzę nabytą poprzedniego dnia będziemy bardziej świadomie podziwiać uroki największego Parku Narodowego w Polsce. Wyruszymy na zachód malowniczym szlakiem wzdłuż Narwi. Po drodze zatrzymamy się w  Wiosce Bocianiej w Pentowie i w  kultywujących szlacheckie tradycje Kiermuzach .Przed nami teren Bagien Biebrzańskich, które pokonamy rowerowym szlakiem Green Velo do miejscowości Gugny. Stąd spokojną droga przez podlaskie wioski wrócimy do Tykocina

Dzień 3: Spływ kajakowy Narwią ok 6 godzin

Narew  to rzeka, która dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Na odcinku od Topilca do Kurowa  tworzy ona rozlewiska wśród bagien i uroczysk, objęte ochroną w Narwiańskim Parku Narodowym, tzw. polską Amazonię. W trakcie spływu obejrzymy okolicę z kilku wieży widokowych oraz przejdziemy się kładką turystyczną na trasie  Śliwno – Waniewo.

Dzień 4: Puszcza Knyszyńska i Supraśl 60 km

Dzisiaj czekają nas zupełnie odmienne doznania. Zamiast rozległych bagien i rozlewisk odwiedzimy Puszczę Knyszyńską oraz Supraśl jedno z najbardziej urokliwych miasteczek Podlasia. Zwiedzimy tu między innymi Muzeum Ikon oraz imponujący prawosławny monastyr.

Dzień 5: Narwiański Park Narodowy 60 km

Ostatni dzień naszej wyprawy to spotkanie z nieskażoną przyrodą narwiańskiego labiryntu z dala od zgiełku miast i cywilizacji. Będzie czas na naładowanie baterii pozytywną energią, przed powrotem do codziennych obowiązków.

Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych

Mapa