Rowerowy Fit – odchudzanie na rowerze?

7 grudnia 2021 - 0 komentarzy
rowerowy fit aktywności

Odchudzanie na rowerze? A może  styl życia, gdzie zdrowa dieta, aktywność na świeżym powietrzu, piękne okoliczności przyrody i unikalne miejsca noclegowe stworzą integralną  całość i pozwolą osiągnąć wymarzony efekt nie tylko na chwilę ale już na stałe. Pojedź z nami i sprawdź 

Rowerowy Fit – Mazury Garbate

 

Skąd taki pomysł i o co tu chodzi?

Wiele osób przyjeżdża na rowerowe wyprawy, z nadzieją na zgubienie zbędnych kilogramów. Na naszych klasycznych wyprawach rzadko się to udaje. Biesiadowanie stanowi istotny element imprezy, trudny do pogodzenia z dietetyczną koncepcją. I stąd pomysł, by dzięki pewnym modyfikacjom zorganizować  wyjazd, na którym połączymy przyjemne z pożytecznym. Podstawą  imprezy są codzienne wycieczki rowerowe, urozmaicone innymi aktywnościami na świeżym powietrzu oraz zdrowe odżywianie, oparte na czterech posiłkach dziennie, inspirowanych dietą śródziemnomorską. Mieszkamy w pięknie położonych pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych – każde z tych miejsc ma swój niepowtarzalny klimat, historię i gościnnych gospodarzy.

Wycieczki rowerowe

Codziennie w programie jest wycieczka rowerowa zaplanowana na 30 – 50 km. Czasami są dwa  warianty, tak by każdy mógł dopasować właściwy do swoich możliwości. Jeździmy mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi, drogami szutrowymi i leśnymi. Po drodze zwiedzamy ciekawe miejsca, odpoczywamy na plaży, kąpiemy się w jeziorach, jednak  omijamy lokalne bary i sklepy – wszystko czego potrzebujemy mamy ze sobą lub dowiezie nam bus, będący naszym wsparciem technicznym.

Co jeszcze robimy?

Oprócz rowerowych wycieczek mamy w programie mnóstwo różnych aktywności. Staramy się, by odbywały się one na świeżym powietrzu, jedynie w przypadku skrajnie złej pogody przenosimy się do środka – nigdy nie odpuszczamy. To jakie mamy zajęcia często zależy od miejsca, w którym jesteśmy i lokalnych możliwości. Jednak  zawsze jest spływ kajakowy, nordic walking oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe.  Ponadto  joga lub pilates, tenis stołowy, gry zespołowe  a przy sprzyjających warunkach aquafitness i pływanie.

Gdzie mieszkamy?

Wybór noclegów jest nieprzypadkowy. Unikamy dużych hoteli i gwarnych kurortów. Stawiamy na kontakt z naturą i ekologię. Mieszkamy w ustronnych, malowniczo położonych obiektach, z których każdy ma niepowtarzalny klimat i pozytywną energię.

Co jemy?

Nie stosujemy  restrykcyjnej diety, nie umartwiamy się i nie głodujemy. Jemy cztery razy dziennie – śniadanie, przekąskę w trakcie wycieczki, obiad i kolację. Posiłki są urozmaicone, oparte o zasady  diety śródziemnomorskiej, mają ograniczoną kaloryczność.  Podstawą są warzywa, produkty zbożowe z pełnego przemiału, rośliny strączkowe, orzechy, owoce i oliwa. Jemy też ryby i chudy nabiał, ograniczamy za to mięso i  wędliny. Unikamy  słodyczy i produktów wysoko przetworzonych.  Pijemy dużo wody, soki warzywne, okazjonalnie wino, zapominamy o napojach gazowanych. Nie pogryzamy między posiłkami.

Plan dnia

7.00 – Rozruch poranny

8.00 – Śniadanie

9.00 Wycieczka rowerowa. Po drodze przerwa na drugie śniadanie

15.00 Obiad

17.00 Zajęcia popołudniowe : nordic walking, trening fitness, tenis stołowy, pilates …

19.00 kolacja

Ile można schudnąć?

Im mniej tym lepiej – gwałtowny spadek wagi powoduje jeszcze szybszy jej przyrost. Ważne jest rozpoczęcie procesu i kontynuowanie go po powrocie do domu. Jeżeli to się uda efekt jest gwarantowany, bo kluczowe jest nie odchudzanie ale zmiana stylu życia.

Jeżeli lubisz rowerowe wycieczki i aktywne spędzanie czasu, chcesz zadbać o swoje zdrowie,  pozbyć się zbędnych kilogramów i odpocząć  w wyjątkowych miejscach blisko natury to jest to wyjazd dla Ciebie. Zapisz się:

  >>Rowerowy Fit – rowerem po zdrowie – 2

 

Dodaj komentarz